Lista prelegentów

partner zarządzająca warszawskim biurem Hogan Lovells

Radca prawny, Partner Zarządzająca warszawskim biurem międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells. Kieruje Departamentem Instytucji Finansowych, który doradza podmiotem z tego sektora przy transakcjach korporacyjnych i projektach biznesowych zapewniając ich zgodność z wymogami regulacyjnymi. Departament Instytucji Finansowych doradza na rzecz towarzystw ubezpieczeń na życie oraz towarzystw ubezpieczeń majątkowych i osobowych, banków, funduszy emerytalnych, funduszy inwestycyjnych, pośredników oraz innych specjalistów rynków finansowych.
Przed rozpoczęciem praktyki prawniczej w dużych kancelariach, zajmowała stanowisko Wicedyrektora Departamentu Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych a następnie Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń w Ministerstwie Finansów, gdzie była odpowiedzialna za sprawy związane z nadzorem sektora ubezpieczeń, wydawaniem zezwoleń na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, opracowywaniem aktów prawnych w dziedzinie ubezpieczeń, nadzorem właścicielskim.
Nieprzerwanie od 2008 r., Beata Balas-Noszczyk jest wyróżniana w Rankingu Kancelarii Prawniczych organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita, jako Lider/Rekomendowany Prawnik w zakresie prawa ubezpieczeniowego. Międzynarodowy ranking The Legal 500 EMEA wyróżnił ją w 2017 roku tytułem Leading Individual wskazując dodatkowo, że jest „niekwestionowanym liderem” w sektorze ubezpieczeniowym w Polsce.
wiceprezes zarządu Grupy WARTA

Ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki na kierunku Matematyka. Posiada uprawnienia aktuarialne. W branży ubezpieczeń na życie pierwszą pracę podjął w AGF Ubezpieczenia Życie, a od 1995 r. uczestniczył przy tworzeniu struktur organizacyjnych i produktów TUnŻ WARTA S.A. Od grudnia 1996 r. brał udział przy powstawaniu Gerling Polska Życie, gdzie zajmował się rozwojem produktów, analizami finansowymi oraz nadzorem nad administracją ubezpieczeń. Funkcję wiceprezesa zarządu TUnŻ WARTA SA pełni od października 1998 r. Nadzoruje Pion Ubezpieczeń na Życie. Od 28 grudnia 2012 r. jest również wiceprezesem zarządu TUiR WARTA SA.
przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, Senat RP

Twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce - instytucji finansowej zrzeszającej ponad 2,6 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 16 miliardów zł.
Posiada 20-letnie doświadczenie związane z rynkiem finansowym w Polsce. Od 12 lat jest członkiem Rady Dyrektorów WOCCU z siedzibą w Madison (USA), jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 101 krajów, z aktywami ponad 1,6 biliona dolarów. W WOCCU od 7 lat przewodniczy Komitetowi ds. Regulacji i Legislacji.
Opiniuje projekty zmian przepisów dla najważniejszych na świecie organizacji, takich jak Komitet Bazylejski, Komisja i Parlament Europejski, czy Grupa G20.
W latach 2013-2015 pełnił funkcję przewodniczący WOCCU.
W październiku 2006 roku Grzegorz Bierecki został powołany przez ministra finansów do Rady Rozwoju Rynku Finansowego (składająca się z szefów najważniejszych instytucji finansowych w Polsce) będąca dla Ministerstwa Finansów organem opiniodawczym i doradczym w sprawach rynku finansowego.
W marcu 2010 r. powołany przez prezydenta RP do Narodowej Rady Rozwoju.
W 2001 roku został wyróżniony odznaką ministra kultury i dziedzictwa narodowego – Zasłużony Działacz Kultury.
W 2005 roku w uznaniu zasług dla idei wolnej i solidarnej Polski został uhonorowany Medalem 25 rocznicy Podpisania Porozumień Sierpniowych. W 2007 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Od 2011 roku pełni funkcję Senatora RP. W 2015 roku wybrany na drugą kadencję jednocześnie został przewodniczącym senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych.
członek zespołu zarządczego Allegro.pl sp. z o.o.

Pełniąc funkcję dyrektora Allegro Finanse, odpowiada za rozwój usług finansowych na platformie Allegro. Z Grupą Allegro związany jest od marca 2011 r. bezpośrednio pełniąc funkcję członka zarządu w spółce PayU S.A. Wcześniej zajmował się rozwojem produktów dla klientów detalicznych w Banku BZ WBK (obecnie Grupa Santander). Jako dyrektor Obszaru E-Commerce i Płatności Elektronicznych był również odpowiedzialny za rozwój i obsługę handlu elektronicznego, kart płatniczych i sieci bankomatów. Prowadził wiele projektów rozwojowych w działach IT, w takich obszarach jak usługi maklerskie, bankowość detaliczna i karty płatnicze. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości detalicznej. Ukończył studia techniczne na Politechnice Poznańskiej oraz podyplomowe studia bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest pasjonatem nowych technologii, które chętnie testuje i czerpie z nich inspiracje na co dzień.
doradca ds. FinTech, Ministerstwo Cyfryzacji

Ekspert nowych technologii transakcyjnych (fintech/govtech) z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu innowacją, ryzykiem technologicznym oraz w infrastrukturze telekomunikacyjnej: w projektach budowy łączy IP w Europie, wprowadzaniu nowych rozwiązań na rynek, rozwoju oprogramowania telekomunikacyjnego oraz analiz bezpieczeństwa sieciowej infrastruktury krytycznej.
koordynator fundacji Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Blockchain Lab

Prawnik specjalizujący się w blockchainie, fintechu oraz innych nowych technologiach. Obecnie General Counsel w globalnym projekcie blockchainowym MakerDAO. Twórca i uczestnik licznych inicjatyw technologicznych w Polsce i za granicą. Absolwent UW i Oksfordu, doktorant w SGH.
minister finansów

Teresa Czerwińska jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie finanse (od 2011 r.). Od czerwca 2017 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie i wykonanie budżetu państwa oraz obsługę środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej.
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Nauk Społecznych (1997 r.) oraz Wydziału Zarządzania (1998 r.). Ma bogate doświadczenie zarówno akademickie, jak i zawodowe związane z rynkiem finansowym. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych, a także analiz i ekspertyz z zakresu zarządzania finansami i ryzykiem instytucji finansowych (w szczególności ubezpieczeniowych) oraz społecznie odpowiedzialnego inwestowania. Współautorka podręczników w zakresie: makroekonomii, ubezpieczeń oraz zarządzania inwestycjami.
Od grudnia 2015 do czerwca 2017 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie odpowiadała za obszary kluczowe: opracowanie i wdrożenie nowego mechanizmu algorytmicznego podziału dotacji budżetowej dla uczelni publicznych, poprawę efektywności wydatkowania środków, odbiurokratyzowanie raportowania oraz wdrożenie rozwiązań projakościowych w mechanizmach finansowania uczelni wyższych. Zajmowała się również planowaniem i realizacją budżetu, wykonywała zadania dysponenta części budżetowych całego sektora nauki i szkolnictwa wyższego oraz sprawowała nadzór nad obszarem kontroli i audytu w jednostkach podległych i nadzorowanych.
Ekspert w gremiach krajowych, tj. Doradczym Komitecie Naukowym przy Rzeczniku Finansowym, grupie roboczej Ministra Gospodarki (2014-2015), jak i w gremiach międzynarodowych, tj. Insurance & Reinsurance Stakeholder Group przy European Insurance and Occupational Pensions Authority (EIOPA) we Frankfurcie (2015-2018), koordynator obszaru regulacji finansowej w Centre for Antitrust and Regulatory Study (CARS) (2014-2015). W kadencji 2015-2018 sekretarz Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Pracowała w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (2005 r.), była powoływana do organów nadzorczych instytucji finansowych oraz jako biegły sądowy.
Mężatka, ma jedną córkę. Jest miłośniczką teatru i muzyki klasycznej.
prezes zarządu PZU Zdrowie SA

Z Grupą PZU związana od 2000 roku. Posiada doświadczenie m.in. w obszarach opieki medycznej, produktów, likwidacji szkód i IT. Wybrana jednym z 30 kluczowych menadżerów w ramach programu Top Talent. Z sukcesem wdraża projekty mające na celu rozwój biznesu, usprawnienie obsługi klienta oraz procesów back office. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Projektami oraz Zintegrowanych Systemów Informatycznych w Szkole Głównej Handlowej oraz MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.
sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację sędziowską zakończoną zdaniem egzaminu sędziowskiego.

W latach 1990-1997 był kierownikiem Urzędu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. W latach 1999-2002 był starostą ostrowskim. Radny Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego 1990-1994, a w latach 1998-2005 radny powiatu ostrowskiego. Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji. W 2007 roku był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W latach 2006-2011 członek Krajowej Rady Sądownictwa.

16 listopada 2015 r. został powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
dyrektor zarządzający w The Boston Consulting Group

Dyrektor zarządzający w międzynarodowej firmie doradztwa strategicznego The Boston Consulting Group. Stoi na czele polskiego zespołu BCG, jest pierwszym Polakiem, który został awansowany na stanowisko Senior Partnera. Kieruje praktyką doradztwa dla sektora bankowego i ubezpieczeniowego, realizował projekty w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, University of Surrey w Wielkiej Brytanii oraz belgijskiego Universite de Liege.
CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Sawicki sp.k.

Doktor nauk prawnych, radca prawny, członek zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii w kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Sawicki sp.k. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem prawnych aspektów IT oraz ochrony danych osobowych i informacji. Doradzał w sprawach z tego zakresu kilkudziesięciu dużym podmiotom gospodarczym, w tym z branży finansowej (m.in. zakładom ubezpieczeń, bankom, firmom windykacyjnym), operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorcom internetowym i informatycznym, podmiotom z sektora publicznego, itd. Jako ekspert organizacji branżowych brał udział w pracach nad kolejnymi nowelizacjami ustawy o ochronie danych osobowych oraz w pracach nad projektem unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
Adiunkt w Katedrze Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (2000 finanse i bankowość; 2007 doktor nauk ekonomicznych). Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół zastosowania ubezpieczeń w finansach osobistych.

Autor monografii pt. Finanse osobiste. Planowanie ochrony ubezpieczeniowej, współautor i redaktor książki pt. „Doubezpieczenie społeczne. Idea i kontynuacja, Redaktor naczelny kwartalnika naukowego „Ubezpieczenia społeczne. Teoria i praktyka”.

Przez wiele lat pracował w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych, zasiadał w Steering Committee sieci instytucji polubownego rozstrzygania sporów przy Komisji Europejskiej FIN-NET. Był członkiem forum ekspertów usług finansowych przy Komisji Europejskiej FIN-USE oraz Financial Services User Group. Zasiadał również w grupie interesariuszy Insurance and Reinsurance Stakeholder Group i Occupational Pension Stakeholder Group przy Europejskim Nadzorze Ubezpieczeniowym i Emerytalnym (EIOPA).
dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia

Absolwentka Wydziału Prawa oraz Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Marie Curie- Skłodowskiej w Lublinie, a także Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Główny obszar kompetencji to projekty w sektorze zdrowia finansowane z funduszy UE oraz e-zdrowie.
szef działu analiz ubezpieczeń życiowych w globalnej strukturze Zurich Insurance Company Ltd.

Kieruje pracami Działu Analiz Ubezpieczeń Życiowych w globalnej strukturze Zurich Insurance Company Ltd. Jego podstawowym zadaniem jest dbanie o długoterminowy, zrównoważony rozwój portfela produktów life, a także podejmowanie działań służących realizacji założeń planu finansowego. W zakres obowiązków dr. Kröpfla wchodzi również nadzorowanie rentowności produktów oraz wspieranie jednostek biznesowych w celu zwiększania długofalowej wartości i atrakcyjności prowadzonej przez nie działalności w segmencie ubezpieczeń na życie. Stefan specjalizuje się ponadto w tematyce tzw. Income Protection Gap, czyli ubezpieczeń od utraty dochodów. Jest także członkiem grupy roboczej ds. globalnych procesów starzenia się Geneva Association. W lipcu 2009 r. rozpoczął pracę w Zurich Insurance Company z siedzibą w Zurichu w Szwajcarii.

Stefan zajmował również stanowiska Head of Life Planning and Development, Head of Strategy Global Life, a także kierował pionem konsultingu wewnętrznego w Zurich Insurance Company Ltd. Przed rozpoczęciem pracy w Zurich, związany był z UBS (również z siedzibą w Zurichu). Swoją karierę zawodową zaczynał w McKinsey & Company, Inc. w Monachium.

Stefan Kröpfl posiada doktorat uzyskany w Katedrze Bankowości i Finansów Uniwersytetu w Lüneburg oraz dyplom zawodowy w dziedzinie ekonomii (Dipl. Kaufmann) Uniwersytetu w Regensburg (oba w Niemczech).
prezes zarządu PTR SA

Jest prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Reasekuracji S.A. od stycznia 2018 r. Od 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu (COO). Poprzednio był dyrektorem wykonawczym, odpowiedzialnym za współpracę z rynkami krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, prokurent Spółki od 2001 r. Współtworzył PTR, gdzie pracuje od września 1996 r.

Uzyskał tytuł magistra na Bournemouth University w Wielkiej Brytanii oraz warszawskiej Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości, studiował również w City University Business School (obecnie Cass) w Londynie, w czasie studiów zdobył stypendium, połączone ze stażem w Chubb Insurance Company of Europe w Duesseldorfie.

Nagrodzony przez Polską Izbę Ubezpieczeń odznaką “Za zasługi dla ubezpieczeń” (2010 r.). Jest przewodniczącym Podkomisji ds. Reasekuracji w PIU.
redaktor naczelna portalu PolitykaZdrowotna.com
poświęconego systemowi ochrony zdrowia, zwłaszcza aspektom prawnym, finansowym oraz polityce zdrowotnej.

Od kilkunastu lat opisuje zmiany zachodzące w ochronie zdrowia, promując traktowanie wydatków na leczenie jako inwestycji oraz równe traktowanie publicznych I prywatnych podmiotów na rynku.
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze w czasie studiów zaczęła pracę w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie brała udział m.in. w przygotowaniu dokumentów „Zasady dialogu społecznego”, kampanii “Pierwsza Praca” oraz serii „Wyprawka Maturzysty”. W 2014 rozpoczęła pracę w mediach, gdzie zajmuje się się tematyką gospodarczą i społeczną. Była dziennikarką i redaktorem m.in. w gazetach Życie, Życie Warszawy, Agencji Polskapresse, Gazecie Giełdy Parkiet, Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej. Współpracuje też z miesięcznikami.
W kwietniu tego roku odebrała w imieniu portalu tytułu Złotego Lidera w kategorii Promocja zdrowia i profilaktyka Ogólnopolskiego Sytemu Ochrony Zdrowia.
Jest też laureatką innych nagród branżowych m.in. Konkursu dla dziennikarzy PIU za ubezpieczeniowy tekst roku 2009 (za serię materiałów poświęconych tzw. podatkowi Religi), a także wyróżnienia Lider Roku w ochronie zdrowia w kategorii Media i PR w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2016 – Liderzy Medycyny.
kierownik Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie zasiada w board of governors Asia-Pacific Risk & Insurance Association (APRIA). Jest także członkiem Western Risk and Insurance Association (WRIA), International Academy of Financial Consumers (IAFICO), Komitetu Nauk o Finansach PAN, Doradczego Komitetu Naukowego przy Rzeczniku Finansowym, Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy przy KNF oraz członkiem Podkomisji Ubezpieczeń Należności i Podkomisji Ubezpieczeń Finansowych PIU. W latach 2012-16 roku zasiadał w jury konkursu "Dyrektor Finansowy Roku" organizowanego przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes i Magazyn Forbes. Zasiada w radach naukowych czasopism branżowych, takich jak Wiadomości Ubezpieczeniowe; Rozprawy ubezpieczeniowe (Journal of Insurance, Financial Markets & Consumer Protection) i Central European Review of Economics & Finance oraz w radach nadzorczych TUiR Allianz Polska, TU Allianz Życie Polska i TU Euler Hermes. W latach 2013-2016 był również członkiem Rady Nadzorczej Allianz PTE. Autor i współautor kilkudziesięciu książek, artykułów i opracowań z dziedziny ubezpieczeń. Jego badania koncentrują się głównie na ubezpieczeniach kredytu kupieckiego, gwarancjach ubezpieczeniowych, gospodarce finansowej ubezpieczycieli i wyzwaniach na rynku ubezpieczeniowym.
prezes Towarzystwa Ubezpieczeń InterRisk

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu ubezpieczeń w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie oraz Europejskie Studium Ubezpieczeń w Gdyni. Jest związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 20 lat. Pracę zawodową rozpoczynał w 1992 roku sopockiej Hestii, jako specjalista ubezpieczeń finansowych. Pełnił także funkcję dyrektora Biura Ubezpieczeń Finansowych oraz dyrektora Biura Sprzedaży. W latach 1999-2001 związany z Generali Polska, gdzie był odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej oraz budowanie od podstaw struktur i systemów sprzedaży. Pełnił również kolejno funkcję członka zarządu w Inter Polska i Inter Życie, gdzie odpowiadał za pion sprzedaży, rozwój produktów oraz marketing. Od września 2002 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółek z grupy kapitałowej Concordia Polska: Concordia Polska TUW, Concordia Capital oraz Concordia Innowacje. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu InterRisk TU SA Vienna Insurance Group.
redaktor naczelny pb.pl

W Pulsie Biznesu od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. jest zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. został uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobył nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jest inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas.
wiceprzewodniczący Sustainable Non-Life Working Group, Insurance Europe

Prezes Mission Risques Naturels, stowarzyszenia zajmującego się propagowaniem wiedzy o ryzykach katastrof naturalnych i metodach jego zmniejszania wśród francuskich zakładów ubezpieczeń (www.mrn.asso.fr), od czasu jego utworzenia w marcu 2000 r. przez FFSA* i GEMA**, obecnie połączonych we Francuską Federację Ubezpieczeń (www.ffa-assurance.fr).

Wiceprzewodniczący Sustainable Non-Life Working Group federacji Insurance Europe (www.insuranceeurope.eu) oraz członek Grupy ds. Katastrof Naturalnych Globalnej Federacji Stowarzyszeń Ubezpieczeniowych (www.gfiainsurance.org).

Współlider projektu Narodowego Obserwatorium Ryzyk Naturalnych (www.onrn.fr).

Skarbnik Francuskiego Stowarzyszenia Zmniejszania Ryzyka Katastrof (www.afpcn.org), które stanowi składnik społeczny francuskiego krajowego systemu platformy DRR.

Dyplomowany inżynier budownictwa, absolwent Mines ParisTech, posiada również tytuł executive MBA przyznany przez HEC Paris.

*FFSA: Fédération Française des Sociétés d’Assurances (www.ffsa.fr)
**GEMA: Groupement des Entreprises Mutuelles d’Assurances (www.gema.fr )
dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej, Związek Banków Polskich

Ma ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze bankowym w zakresie zarządzania segmentem klienta detalicznego, był odpowiedzialny m.in. za: tworzenie i wdrażanie strategii segmentu, model biznesowy, plan marketingowy, sprzedaż i rozwój produktów, tworzenie i wdrażanie modelów obsługi w oddziałach banków oraz analizę i usprawnianie procesów obsługi klientów, kierowanie wdrożeniem programów jakości i standardów obsługi.
Kierował projektami fuzyjnymi w ramach grup bankowych HVB, BACA i UniCredit oraz projektami związanymi z przygotowaniem strategii i rozwoju banków BPH i Pekao.
Przewodniczący Rad Nadzorczych Centrum Bankowości Bezpośredniej, Centrum Kart, a także Rady Wydawców Kart Bankowych ZBP.
dyrektor Centrum Technologii Blockchain, Uczelnia Łazarskiego

Profesor w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych oraz dyrektor Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego, doktor habilitowany nauk ekonomicznych (SGH), koordynator Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain, prezes Instytutu Wiedzy i Innowacji.

Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, British Alumni Society, Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, b. członek Rady Młodych Naukowców przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego, b. lider biznesowy Strumienia „Blockchain / DLT i Waluty Cyfrowe” rządowego programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Ekspert różnych ministerstw, urzędów centralnych oraz regionalnych. Stypendysta na najlepszych uczelniach w Europie (UCL) i w Azji (NUS). Teoretyk innowacyjności i praktyk; łączy naukę z biznesem.

Naukowo specjalizuje się w zagadnieniach innowacyjności oraz kryzysów finansowych. W praktyce zajmuje się prognozowaniem makroekonomicznym i finansowym oraz nowoczesnymi technologiami – w szczególności technologią blockchain i walutami cyfrowymi.
Wykłada na tematy makroekonomiczne oraz prowadził pierwsze w kraju zajęcia akademickie nt. startupów. Mentor startupów oraz koordynator jednych z pierwszych na Ukrainie szkoleń dla startupowców. Prywatnie i zawodowo inwestor na wielu rynkach, krajowych i zagranicznych.
Redaktor naukowy ponad 30 książek, w tym kilku wydanych w Wielkiej Brytanii; autor kilkudziesięciu artykułów naukowych głównie z zakresu makroekonomii, innowacyjności i szkolnictwa wyższego.
prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń

Do 2007 r. był prezesem zarządu Polskiego Biura Podróży Orbis Travel. Zasiadał także w radach nadzorczych spółek Canal Plus Cyfrowy oraz PBP SA. Był członkiem rady nadzorczej spółki Robyg SA. Pełnił również kierownicze funkcje w organizacjach branżowych i stowarzyszeniowych.

Był między innymi wiceprezesem Polskiej Izby Turystyki oraz wiceprezesem zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Turystyki przy PKPP „Lewiatan”. Jest członkiem rady Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. Od 1981 do 1998 r. mieszkał za granicą (w Anglii i Francji), gdzie kierował firmami transportowymi i turystycznymi.

Jan Grzegorz Prądzyński studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). Od 1998 r. posiada licencję brokera ubezpieczeniowego.
członek zarządu ds. ubezpieczeń korporacyjnych, Grupa ERGO Hestia

Z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO Hestia SA związany jest od 1993 roku. Przez wiele lat odpowiadał za reasekurację, uczestnicząc pośrednio w underwritingu i rozwoju portfela ubezpieczeń przemysłowych. Od 2007 roku członek zarządu ERGO Hestii. Nadzoruje ubezpieczenia korporacyjne, reasekurację i zarządzanie aktywami. W 2009 roku dołączył również do zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie ERGO Hestia SA.

Do kluczowych zadań i kompetencji członka zarządu ds. ubezpieczeń korporacyjnych należy kierowanie pracami podległego pionu w obszarach korporacyjnych linii biznesu i segmentami klienta, reasekuracji oraz zarządzania aktywami Grupy.
starszy doradca w Geneva Association

Dr Kai-Uwe Schanz jest prezesem i wspólnikiem-założycielem Dr. Schanz, Alms & Company AG, utworzonej w 2007 roku w Zurichu firmy doradczej specjalizującej się w badaniach rynku ubezpieczeniowego, rozwoju biznesu i komunikacji.

Przed założeniem własnej firmy, Dr Schanz piastował wyższe stanowiska zarządcze w obszarze globalnej działalności reasekuracyjnej, pracując w Hongkongu i Zurichu. W Swiss Re zasiadał w Radzie Dyrektorów, a równocześnie, jako Główny Ekonomista w hongkońskim oddziale tej korporacji, odpowiadał za obszar Azji i Pacyfiku. Ponadto, był Szefem Działu ds. Treści Komunikacyjnych tej firmy w Zurichu. Pracował również w Converium, spółce zaliczanej niegdyś do pierwszej dziesiątki światowych reasekuratorów (obecnie należącej do grupy SCOR), gdzie był pierwszym wiceprezesem (Senior Vice President) odpowiedzialnym za globalną działalność w dziedzinie rozwoju korporacyjnego i komunikacji (w tym za relacje z inwestorami).

Kai-Uwe Schanz doktoryzował się w dziedzinie ekonomii na szwajcarskim Uniwersytecie St. Gallen. Obecnie posiada też status Starszego Doradcy Geneva Association, think-tanku doradzającego członkom ścisłego kierownictwa firm z branży ubezpieczeniowej z całego świata, gdzie odpowiada za program zajmujący się globalną luką w ochronie ubezpieczeniowej (tzw. Global Protection Gap). Jest również pracownikiem naukowym wyższego szczebla Instytutu Ekonomii, Ubezpieczeń i Ryzyka na Uniwersytetu Pekińskiego. Na początku 2017 r. dr Schanz powołany został do Rady Dyrektorów (oraz komisji: rewizyjnej i ds. oceny ryzyka) Trust Re, największego reasekuratora na Bliskim Wschodzie.
associate partner, McKinsey & Company w Niemczech

Lider Praktyki Ubezpieczeń Zdrowotnych. Wspiera klientów z sektora ubezpieczeń, szczególnie w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych w zakresie tworzenia strategii, optymalizacji roszczeń, pozyskiwania klientów oraz projektowania produktów.

Przed rozpoczęciem pracy w McKinsey, studiował medycynę na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz na Harvard Medical School w Bostonie i Johns-Hopkins Medical School w Baltimore. Prowadził wówczas badania naukowe w zakresie spektrometrii mas, chromatograficznej analizy białek, embriologii, epigenetyki oraz komórek macierzystych.
doradca w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Specjalista w zakresie bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego, oceny ryzyka i ochrony infrastruktury krytycznej. Wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej. Były strażak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
starszy analityk ds. sektora finansowego, Polityka Insight

Piotr Sobolewski odpowiada za analizę sektora finansowego. Wcześniej był dziennikarzem „Parkietu”, „Rzeczpospolitej” oraz „Bloomberg Businessweek Polska”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka za „umiejętne i rzetelne prezentowanie tematyki bankowości, finansów i rynków kapitałowych”. Absolwent kierunku finanse, rachunkowość i ubezpieczenia na Uniwersytecie Warszawskim.
Innovation Associate w Lloyd’s

Lucy Stanbrough (MSc, BSc, LCGI) pracuje jako Associate w Zespole ds. Innowacji Lloyd’s, gdzie opowiada za zarządzanie projektami badawczymi i grupami rynkowymi takimi jak Lloyd’s Disaster Risk Facility, konsorcjum specjalizującym się w ubezpieczeniach następstw klęsk żywiołowych.

Zanim dołączyła do zespołu Lloyd’s, przez ponad dekadę była konsultantem ds. zagrożeń naturalnych i systemów informacji geograficznej (GIS), pracując jednocześnie w Centrum Badania Zagrożeń University College London (UCL), w którym nadal piastuje funkcję honorowego Research Associate.

Brała udział w opracowaniu szeregu publikacji dotyczących wykorzystania technologii i systemów internetowych w okresie poprzedzającym klęski żywiołowe, w czasie ich trwania i po ich ustąpieniu. Była również zaangażowana w badania wielu różnorodnych regionów i zagrożeń: począwszy od ryzyka erupcji wulkanicznej stratowulkanu Mount Rainier, a skończywszy na kwestiach bezpieczeństwa hydrologicznego w Himalajach. W kręgu jej zainteresowań pozostaje integracja wiedzy naukowej z zastosowaniami biznesowymi, a także budowanie połączeń między wiedzą i ludźmi (i vice versa).
wiceprezes zarządu Grupy Warta

Od stycznia 2011 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu w TUiR Warta. Jest również wiceprezesem zarządu TUnŻ Warta. Nadzoruje Pion Operacji i Likwidacji Szkód. Wcześniej, przez 13 lat, związany był z PZU SA. Podczas swojej kariery był odpowiedzialny za wiele udanych projektów związanych ze wzrostem wydajności i innowacjami w obsłudze roszczeń.
prezes zarządu PZU SA

Absolwent Universitẻ Paris I Panthẻon Sorbonne oraz Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales (EHESS). Podstawowe Studia ukończył na Ludwig Maximilian Universität (LMU) w Monachium. W latach 2007 – 2013 zajmował stanowisko doradcy finansowego w Bank of America Merrill Lynch. Reprezentował Bank w regionie CEE poprzez budowanie relacji z inwestorami, doradzał w zakresie zarządzania portfelem, alokacji aktywów oraz ich dywersyfikacji, instrumentów alternatywnych oraz analizy rynkowej. W latach 2013 – 2015 pełnił funkcję członka zarządu Boryszew SA, dyrektora biura ds. rozwoju sektora automotive, prezes zarządów spółek zależnych z sektora automotive. W trakcie pełnienia funkcji w Grupie Boryszew odpowiadał za zarządzanie strategiczne, operacyjne i nadzór nad polityką budżetową sektora motoryzacyjnego. Odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii biznesowej dla obszaru automotive. Ponadto odpowiadał za M&A w ramach polityki ekspansji oraz dezinwestycji Grupy Boryszew, a także prowadził procesy restrukturyzacji spółek segmentu motoryzacyjnego. Do stycznia 2016 roku doradca prezesa zarządu PKO Bank Polski SA oraz dyrektor Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej na Niemcy, odpowiedzialny za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego, a także doradztwo i obsługę finansową dla największych klientów korporacyjnych PKO Banku Polskiego w zakresie ich ekspansji i działalności zagranicznej.
starszy partner i dyrektor zarządzający BCG w Hong Kongu

Lider Praktyki Instytucji Finansowych w regionie Azji i Pacyfiku. Pracuje z firmami z sektora ubezpieczeń, bankowości oraz asset management koncentrując się na obszarze transformacji modeli operacyjnych. Jest absolwentem Cambridge University, gdzie ukończył matematykę. Współautor wielu raportów The Boston Consulting Group m.in. Global Wealth, Global Asset Management oraz Value Creation in Banking.
prezes Grupy Aviva w Polsce

Związany z Avivą od 2007 roku. W latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa grupy, a następnie objął rolę przewodniczącego rad nadzorczych spółek Avivy w Polsce. W latach 2009-2013 pełnił funkcje w międzynarodowych strukturach grupy – odpowiadał m. in. za rozwój biznesu i marketing na rynkach europejskich i azjatyckich. W 2013 roku objął ponownie stanowisko prezesa grupy Aviva w Polsce i został powołany na prezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.
Bezpośrednio przed przyjściem do Aviva był dyrektorem w PwC w Polsce. Wcześniej pełnił odpowiedzialne funkcje menedżerskie w czołowych międzynarodowych grupach finansowych, m. in. GE Capital i Cigna, także w Londynie i Luksemburgu. W latach 1999-2005 odegrał kluczową rolę w rozwijaniu działalności w Polsce amerykańskiego ubezpieczyciela Nationwide, który awansował do pierwszej piątki największych towarzystw ubezpieczeń na życie w Polsce pod względem składki. Ukończył studia ekonomiczne i anglistykę na Uniwersytecie w Kopenhadze (Dania). Ma uprawnienia biegłego rewidenta.
Sędzia Trybunału Stanu

Radca prawny specjalizujący się w prawie cywilnym, ubezpieczeniowym i konstytucyjnym. Poseł na Sejm nieprzerwanie od 1989 do 2015 r., od 2015 r. sędzia Trybunału Stanu. W latach 1995-97 Marszałek Sejmu RP i Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, współautor Konstytucji RP. Od 2015 r. pełni również funkcję doradcy zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Autor licznych publikacji w dziedzinie prawa ubezpieczeniowego, m.in. „Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej”, „Wypadkowość dzieci i młodzieży szkolnej. Aspekt cywilno - prawny i ubezpieczeniowy”, „Wypadki w drodze do pracy i z pracy”, „Dochodzenie zadośćuczynienia w polskim systemie prawnym (doktryna i orzecznictwo sądowe)”. Artykuły w prasie prawniczej na tematy zadośćuczynienia w razie doznanych obrażeń ciała przez poszkodowanego oraz w razie śmierci poszkodowanego. Autor raportu na temat ustalania zadośćuczynienia z art. 445 § 1 k.c., 446 § 4 k.c., 300 k.p., 46 k.k. i 448 w związku z art. 24 k.c.
Odznaczony Orderem Wielkiego Oficera francuskiej Legii Honorowej oraz Wielkim Krzyżem Zasługi Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Uznany za Człowieka Ubezpieczeń 2013.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję